top of page

W małym oddaleniu od brzegu Morza Bałtyckiego (ok 2 km), nieopodal Darłowa i jeziora Kopań, na pagórku, leży miejscowość Cisowo. Przez wiele stuleci Cisowo było wsią rolną.

Obecnie Cisowo to także miejscowość urlopowa, nastawiona głównie na agroturystykę. We wsi działa również jeden z większych zespołów elektrowni wiatrowych - popularnych wiatraków.

 

Jeden ze szlaków turystycznych zaczynający się w Darłowie, przechodzący poprzez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest określany Szlakiem Wiatrów.  Inny, dłuższy (powyżej 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza - przechodzi poprzez okoliczne miejscowości (Dąbki, Darłowo, Słowino, Stary Jarosław). Na długości jego trasy ujrzymy grodziska, zamki, kościoły i dawne chałupy wiejskie. W szlak wpisuje się także cisowski, pobudowany z cegły, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.

By trafić na plażę, należy przebyć mniej więcej dwa kilometry lądu. Jednak Cisowo oferuje także bliskość jeziora, gdzie można wędkować. Po okolicy można pospacerować czy zwiedzać sąsiedztwo na rowerze.

Gdyby zatem, ktoś szukał cichego miejsca do odpoczynku, z daleka od miejskiego gwaru i huku, a zarazem chce dysponować zapleczem w postaci znacznego ośrodka urlopowego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo będzie kapitalnym wyborem. Nie należy się tutaj spodziewać hoteli, bowiem noclegi w Cisowie to głównie agroturystyka oraz domki letniskowe.

bottom of page